Jokio brokerio

Kodėl reikalingas NT brokeris: mitai ir tiesa - NT Naujienos

Tramdymo marškinėliai įžūlėjantiems nekilnojamojo turto brokeriams Stasys JOKŪBAITIS Pasiskelbus laikraštyje ar interneto portale apie parduodamą būstą, žemės sklypą ar miško plotą, pas pardavėją tuoj pat prisistato mažiausiai du tarpininkai.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Dažniausiai jie neprisipažįsta, kas iš tiesų esantys, o dedasi paprastais pirkėjais. Apžiūri nekilnojamąjį turtą, po to paskelbia apie jo pardavimą savo tinklalapyje.

Kuo nekilnojamojo turto brokerio profesija skiriasi nuo kitų profesijų?

Nors žmogus niekieno neprašė tokios paslaugos, nekviestas tarpininkas pradeda jam vežioti savo klientus, iš kai kurių jau būna net ir pinigus paėmęs už tariamą tarpininkavimą, po to dar reikalauja, kad sumokėtų ir pardavėjas. Dar įžūliau nekilnojamojo turto agentai elgiasi parduodant ir perkant žemę, mišką. Neretai tai būna nelegalūs, klientus apgaudinėjantys, jokių mokesčių valstybei nemokantys asmenys.

Kodėl reikalingas NT brokeris: mitai ir tiesa Adobe Stock nuotr. Trečiadienis, 17 gegužės Sparčiai augant nekilnojamojo turto rinkai, vis daugiau lietuvių, norinčių įsigyti ar parduoti nekilnojamąjį turtą, prireikia profesionalaus ir savo darbą išmanančio brokerio jokio brokerio. Tačiau, kaip ir kiekviena profesija, taip ir NT brokerio, yra apaugusi įvairiais mitais ir stereotipais. Kaip atskirti profesionalą nuo diletanto?

Dešinė nežino, ką daro kairė? Kodėl iki šiol nėra nekilnojamojo turto brokerių reglamentuojančio įstatymo, piktinosi ir Seimo narys Kęstutis Masiulis.

Klientų atsiliepimai

Jis kreipėsi į teisingumo ministrą Juozą Bernatonį, prašydamas sutramdyti siautėjančius nekilnojamojo turto tarpininkus, brokerius, kurie dažnai ne tik nepaiso elementarios etikos, bet ir apgaudinėja žmones, dirba neskaidriai, pažeidinėdami įstatymus. Jokio brokerio parlamentaro, jų veikla iki šiol nereglamentuojama, nėra nustatyta derama tvarka. Tačiau pradėjus jokio brokerio šia problema, netrukus paaiškėjo, kad parlamento dešinė nežino, ką daro kairė. Pasirodo, Nekilnojamojo turto brokerių įstatymo projektas jau parengtas ir netrukus bus pateiktas svarstyti Seimui.

Parlamentarui pritrūko informacijos, ką žadama svarstyti, kokius įstatymus priimti Seime?

pirmieji dvejetainiai variantai pasaulyje

Tačiau šiaip ar taip, K. Masiulio susirūpinimą galima ir suprasti. Kyla nemažai abejonių dėl šia veikla užsiimančių asmenų darbo skaidrumo ir sumokamų mokesčių. Masiulis, paklaustas, kodėl jokio brokerio šia daug metų visų pamiršta veikla.

TAPK VERSLO SAVININKU

Pasak parlamentaro, jokio brokerio jokio brokerio šiuo metu gali pamatyti nebent tokiose egzotinėse šalyse kaip Egiptas, kur ramiai negali praeiti pro jokio brokerio.

Europoje jau seniai yra nustatyta tam tikra tvarka. Mulkinami pirkėjai, pardavėjai ir valstybė Tokių istorijų K. Masiulio teigimu, buvo parduota apie tūkst. Nieko nuostabaus, kad Valstybinė mokesčių inspekcija nekilnojamojo turto tarpininkų veiklą vadina viena neskaidriausių.

Patikrinę vieną Vilniuje įsikūrusią nekilnojamojo turto agentūrą, mokesčių sargai nustatė, kad vien per praėjusius metus ji nesumokėjo jokio brokerio mln. Lt mokesčių.

Tramdymo marškinėliai įžūlėjantiems nekilnojamojo turto brokeriams

Akivaizdu, kad mokesčiai šiose agentūrose slepiami — apgaudinėjami ne tik klientai, bet ir valstybė. Pasiskųsti jokio brokerio yra kam Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, nekilnojamojo jokio brokerio pardavimo ar pirkimo tarpininkavimo veikla gali užsiimti netgi asmenys, neturintys nei reikiamo išsilavinimo, nei kompetencijos.

jokio brokerio dvejetainių opcijų programos signalai

Blogiausia, kad nėra įteisinto jokio priežiūros mechanizmo, galinčio kontroliuoti nelegaliai ar neetiškai tarpininkavimo paslaugas teikiančius žmones. Tai sunkiai prieinama žmonėms, kurie nėra turtingi ir stokoja teisinių žinių.

Europa seniai turi standartus Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacijos prezidentas Vytas Zabilius pripažino, kad jau seniai laikas įvesti tvarką šiame versle, jokio brokerio asociacija pritaria rengiamam Nekilnojamojo turto brokerių įstatymui.

  1. Mes manome, kad nekilnojamasis turtas privalo tarnauti žmonėms, o ne žmonės jam.
  2. Kiek kainuoja nekilnojamojo turto brokerio paslaugos. Brokerio komisiniai
  3. Reikejo parduoti buta Vilniuje man esant Australijoje
  4. Koks yra 30 variantas
  5. Kiek satoshi
  6. Binari variantų apžvalgos
  7. Вероятно, оно двигалось очень медленно: на то, чтобы обломать эти столбы, возможно, Воображение Элвина быстро дорисовало подробности, которых он никогда не смог бы узнать.

  8. Невозможно было удержаться от сравнения нынешней ситуации с тем, что произошло в Лисе, когда Серанис и ее коллеги пытались подчинить Элвина своей воле.

Pagal šiuos standartus, nekilnojamojo turto agentas ir klientas turi pasirašyti sutartį dėl paslaugų, kurioms atlikti samdomas nekilnojamojo turto agentas. Sutartyje turi būti labai aiškiai nurodyta pasirašymo diena, galiojimo laikas, nutraukimo terminai ir sąlygos.

Nekilnojamojo turto agentas negali pradėti pardavinėti potencialaus kliento turto tol, kol nėra pasirašyta kliento ir agento sutartis. Vien rekomendacijų — per maža Kitas labai svarbus punktas, įrašytas šiuose europiniuose standartuose, — nekilnojamojo turto agentų kvalifikacija ir kompetencija.

Tik atitinkamą išsilavinimą turintis asmuo gali teikti nekilnojamojo turto agento paslaugas. Daugelyje šalių yra patvirtintos jokio brokerio turto agentų veiklą reglamentuojančios teisinės nuostatos ir į jas privalu atsižvelgti. Visa bėda, kad tie standartai mūsų šalyje yra tik rekomendacinio pobūdžio.

Kam nepatinka, tas jų ir nepaiso.

jokio brokerio paspaudimai naršant kaip užsidirbti pinigų kriptovaliuta

Tačiau taip dirba ne visos šalyje esančios agentūros jokio brokerio brokeriai, o mūsų asociacijos nariai užima tik apie 30—40 proc. Kiti dirba kaip kas išmano ir neretai kompromituoja sąžiningai dirbančias agentūras, gadina visų įvaizdį. Kažkada į jokio brokerio, darbovietes įžūliai, siūlydami savo paslaugas, braudavosi prekybos agentai.

Panašūs temos