Patarimai ką ir kaip dovanoti

Artėjant kiekvienai šventei (nesvarbu ar tai metinė šventė Kalėdos ar artėjantis jubiliejus ar šiaip gimtadienio šventė), pradedame sukti galvą ką padovanoti draugui, sutuoktiniui, mamai, tečiui, sesei, broliui ar kolegai. Šis klausimas dažniausiai iškyla kai mažai pažšstame žmogų, kai žmogus pats nežino ko nori dovanų bei kai žmogui jau lyg ir viską padovanojome ir nebegalime sugalvoti ką dar originalaus, dar nedovanoto jam padovanoti. Įvairūs suvenyrai jau nusibodę ir tai nėra prktiška dovana (būkime realistai – dauguma žmonių, ypač vyrai, mėgsta gauti prakitškas dovanas), kurią gavęs žmogus apsidžiaugtų (tiesą sakant, nemačiau žmogus, kuris tikrai apsidžiaugtų gavęs suvanyra dovanų, na nebent tas suvenyras tinkai į jo kolekciją arba yra kažkuo yaptingas, ka nors primenantis. O va tam tikros originalios dovanos visada pralinskmina žmones. Nors tai taip pat nėra praktiška dovana, tačiau bent trumpam jos pralinksmina bet ką. Bet kokiu atveju visada svarbiausia, kad dovana atitiktų progą, kuria sveikinate žmogų. Taigi, štai keli patarimai kaip išrinkti atitinkamą dovaną:

Kaip minėjau, pirmiausia yra svarbu, kad dovana atitiktų progą, kuria dovanojate tą dovaną. Taigi, trumpai: dovana visada turi atitikti progą ir santykius su tuo asmeniu, kuriam dovanojate (gi pripažinkime dovana geriausiam draugui bus kitokia nei dovana kolegai). Be to, kaip galiu teigti pati iš savo praktikos, nepatartina dovanoti kuo brangesnės dovanos – dažniausiai tokios dovanos trikdo žmones ir jie jaučiasi nesmagiai, tarsi skolingi jums ir atėjus progai, kai jie turės jums ką nors dovanoti, tai jie tikrai pasimes ir nežinos ką dovanoti.

Niekada neprašausite pro šalį jeigu žmogui dovanosite tokią dovaną, kuri atitiktų žmogau hobį. Gavęs tokią dovaną manau apsidžiaugs ir pats dovanos gavėjęs – gi gaus dovaną susijusią su jo mėgstama veikla. Be to, tokią dovaną jis visada išnaudos. Taip pat, neprašausite pro šalį, jeigu padovanosite dovaną susijusią su to žmogaus laisvalaikio leidimą. Pvz jei žmogus mėgsta eiti į kino teatrą, į koncertus, mėgsta aktyviai leisti laiką, tai smagi pramoga ar bilietai į teatrą tikrai jam patiks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *